Om oss

Vi på TS Byggkoncept är en stor familj.

Tillsammans med våra totalt 80 anställda möts våra kunder av engagemang, effektivitet, kvalitet och enkla beslutsvägar, med stor omtanke och känsla för samhällsbyggnaden.

Vår vision

Med tanke på dynamiken i marknadstrender, kundbehov och förväntningar, förbättrar vi ständigt kvaliteten på produkter och tjänster, de anställdas kompetenser, mer avancerad arbetsutrustning, att kontraktsvillkoren följs och att utveckla långsiktiga samarbeten med kunder och leverantörer. 


Säkerhetsarbete, omtänksamhet och förbättrade arbetsvillkor prioriteras i arbetet. Därmed uppfylls förutsättningarna för en hög effektivitet i företaget.

VD har ordet

Jag är väldigt tacksam att tillsammans med vår kompetenta personal driva projekten i mål. Ett motiverat team är det viktigaste arbetsverktyget!

Våra medarbetare

Tadas Simokaitis

VD / Ekonomi
tadas@tsbyggkoncept.se
0734801279

Arisa Tullberg

Verksamhetsansvarig / Försäljning
arisa@tsbyggkoncept.se
0705707038

Ralf Scott

Försäljning / Betong
ralf@tsbyggkoncept.se
0761478709

Bengt Berntsson

Entreprenadchef
bengt@tsbyggkoncept.se
0730917321

Linas Gailiusis

Platschef
linas@tsbyggkoncept.se
0730915933

Erikas Tulusis

Personal / Arbetsledare
erikas@tsbyggkoncept.se
0705707022

Algirdas Jasaitis

Projektledare / Kalkyl
algirdas@tsbyggkoncept.se
0722291384

Amra Balagic

Kontorsansvarig/ Administratör
amra@tsbyggkoncept.se
0709707033