Om oss

Vi på TS Byggkoncept är en stor familj.

Tillsammans med våra totalt 80 anställda möts våra kunder av engagemang, effektivitet, kvalitet och enkla beslutsvägar, med stor omtanke och känsla för samhällsbyggnaden.

Vår vision

Med tanke på dynamiken i marknadstrender, kundbehov och förväntningar, förbättrar vi ständigt kvaliteten på produkter och tjänster, de anställdas kompetenser, mer avancerad arbetsutrustning, att kontraktsvillkoren följs och att utveckla långsiktiga samarbeten med kunder och leverantörer. 


Säkerhetsarbete, omtänksamhet och förbättrade arbetsvillkor prioriteras i arbetet. Därmed uppfylls förutsättningarna för en hög effektivitet i företaget.

ts byggkoncept vill vara med och förändra

Inför hösten mörka tider ser vi till att stödja dem som behöver lite extra omtanke!

Vi stödjer Giving People och tillsammans hjälper vi ekonomiskt utsatta barn i Sverige.

Våra medarbetare

Tadas Simokaitis

VD / Ekonomi
tadas@tsbyggkoncept.se
0734801279

Arisa Tullberg

Verksamhetsansvarig / Försäljning
arisa@tsbyggkoncept.se
0705707038

Ralf Scott Försäljning

Ralf Scott

Försäljning / Betong
ralf@tsbyggkoncept.se
0761478709

Bengt Berntsson Platschef Betong

Bengt Berntsson

Platschef betong
bengt@tsbyggkoncept.se
0730917321

Eimas Utara

Platschef Bygg UE
eimas@tsbyggkoncept.se
0730714300

Linas Gailiusis Platschef Ventilation Vs

Linas Gailiusis

Platschef vent- VS
linas@tsbyggkoncept.se
0730915933

Erikas Tulusis

Inköp- Personalchef
erikas@tsbyggkoncept.se
0705707022

Algirdas Jasaitis

Projektledare betong
algirdas@tsbyggkoncept.se
0722291384

Jessica Duah Johnsson Ekonomiansvarig

Jessica Duah-Johnsson

Ekonomiansvarig
ekonomi@tsbyggkoncept.se
0731521363

Amra Balagic

Ekonomiadministratör
amra@tsbyggkoncept.se
0709707033

Semir Karijasevic Försäljning

Semir Karijasevic

Försäljningsansvarig
semir@tsbyggkoncept.se
0731521362

Manuela Kamber Kontorsansvarig administratör

Manuela Kamber

Kontorsansvarigadministratör
manuela@tsbyggkoncept.se
0731521035